

Burgos Porta
Mas Sinén Coster Priorat DOQ Organic Burgos Porta
Very varied aromas from ripe fruits to various spices; on the palate it is very powerful with present tannins; a light minerality gives the wine a pleasant freshness; the finish is very long.
Versand CHF 15, gratis ab CHF 200.
Abholung in Wiedikon kostenlos.
For your aperitivo

Barolo Salami L'Anima di Vergani
Sale price15.00 CHF
5.36 CHF/100g

Nana Black Garlic Potato Chips
Sale price4.50 CHF

Black Truffle Salami L'Anima di Vergani
Sale price14.00 CHF
7.78 CHF/100g

Traditional Salami L'Anima di Vergani
Sale price14.00 CHF
5.00 CHF/100g

Nana Black Truffle Potato Chips
Sale price4.90 CHF
Pickup available at Vergani Wiedikon
Usually ready in 24 hours

Mas Sinén Coster Priorat DOQ Organic Burgos Porta
2016 / 75 cl
Vergani Wiedikon
Zentralstrasse 141
8003 Zürich
Switzerland
grape varieties
60% Cariñena and 40% Garnacha
vinification
12 Mt. French barriques. Annual production; 2000 bottles
producer
Burgos Door
flavor profile
dry
sweet
fruity/soft
spicy/tart
light
heavy/rich
Accompanying
allergens
Contains sulfites
variety sheet

Mas Sinén Coster Priorat DOQ Organic Burgos Porta
Sale price54.90 CHF
Regular price
73.20 CHF/l
More products from Burgos Porta
Mas Sinén La Vall Priorat DOQ Organic Burgos Porta
Red wine, 75 cl, priory, Spain, 2019
Sale price29.90 CHF
39.87 CHF/l
Mas Sinén Clos Priorat DOQ Organic Burgos Porta
Red wine, 75 cl, priory, Spain, 2018
Sale price39.90 CHF
53.20 CHF/l

























