


Pardevalles
Albarín Tierra de León DO Pardevalles
Good balance between exotic fragrances and herbal aromas; fresh and fruity on the palate; the finish is long and slightly mineral.
Versand CHF 15, gratis ab CHF 200.
Abholung in Wiedikon kostenlos.
For your aperitivo

Barolo Salami L'Anima di Vergani
Sale price15.00 CHF
5.36 CHF/100g

Nana Black Garlic Potato Chips
Sale price4.50 CHF

Black Truffle Salami L'Anima di Vergani
Sale price14.00 CHF
7.78 CHF/100g

Malafronte Mediterranean Breadsticks
Sale price9.00 CHF

Traditional Salami L'Anima di Vergani
Sale price14.00 CHF
5.00 CHF/100g
Pickup available at Vergani Wiedikon
Usually ready in 24 hours

Albarín Tierra de León DO Pardevalles
2025 / 75 cl
Vergani Wiedikon
Zentralstrasse 141
8003 Zürich
Switzerland
grape varieties
100% Albarín Blanco
vinification
Matured in steel tanks.
producer
Pardevalles
flavor profile
dry
sweet
fruity/soft
spicy/tart
light
heavy/rich
Accompanying
allergens
Contains sulfites
variety sheet

Albarín Tierra de León DO Pardevalles
Sale price16.90 CHF
Regular price
22.53 CHF/l
More products from Pardevalles
Gamonal Tierra de León DO Pardevalles
Red wine, 75 cl, Tierra de León, Spain, 2018
Sale price23.90 CHF
31.87 CHF/l
Rosé Clarett Tierra de León DO Pardevalles
Rose wine, 75 cl, Tierra de León, Spain, 2023
Sale price16.90 CHF
22.53 CHF/l

























