Nododivino

Upper Passerina Coda d'Oro Abruzzo DOC Nododivino

  • white wine
  • Italy
  • Abruzzo
  • 6er Karton
  • 13,00 % vol.
Straw yellow with green reflections. Its bouquet reveals an abundance of fruits such as white peaches, plums and Williams pears with hints of lemon blossom, jasmine and freshly cut meadow grass.
Sale price23.00 CHF 30.67 CHF/l
Vintage: 2021
2021
Bottle size: 75 cl
75 cl

Versand CHF 15, gratis ab CHF 200.
Abholung in Wiedikon kostenlos.

For your aperitivo

107020280
Barolo Salami L'Anima di Vergani Sale price15.00 CHF 5.36 CHF/100g
104110040
107030180
Black Truffle Salami L'Anima di Vergani Sale price14.00 CHF 7.78 CHF/100g
107010280
Traditional Salami L'Anima di Vergani Sale price14.00 CHF 5.00 CHF/100g
In stock: delivered in 2-4 days

Pickup available at Vergani Wiedikon

Usually ready in 24 hours

2675107521

Upper Passerina Coda d'Oro Abruzzo DOC Nododivino

2021 / 75 cl

Vergani Wiedikon

Pickup available, usually ready in 24 hours

Zentralstrasse 141
8003 Zürich
Switzerland

More products from Nododivino

View all
2670107522
Montepulciano d'Abruzzo Single-varietal DOC Nododivino Red wine, 75 cl, Abruzzo, Italy, 2022 Sale price17.50 CHF 23.33 CHF/l
2675007524
Pecorino Monovarietal Abruzzo DOC Nododivino White wine, 75 cl, Abruzzo, Italy, 2024 Sale price17.50 CHF 23.33 CHF/l