La Vizcaina

The Vitoriana Bierzo DO La Vizcaina

  • red wine
  • Spain
  • Bierzo
  • 6er Karton
  • 13,50 % vol.
Wild cherry red with violet shimmer. Powerful bouquet. Generous aromas of red fruits, with balsamic and earthy notes. In the mouth, powerful, fresh, very well balanced, tasty, and persistent.
Sale price26.90 CHF 35.87 CHF/l
Vintage: 2023
2023
Bottle size: 75 cl
75 cl

Versand CHF 15, gratis ab CHF 200.
Abholung in Wiedikon kostenlos.

For your aperitivo

107020280
Barolo Salami L'Anima di Vergani Sale price15.00 CHF 5.36 CHF/100g
104110040
107030180
Black Truffle Salami L'Anima di Vergani Sale price14.00 CHF 7.78 CHF/100g
107010280
Traditional Salami L'Anima di Vergani Sale price14.00 CHF 5.00 CHF/100g
In stock: delivered in 2-4 days

Pickup available at Vergani Wiedikon

Usually ready in 24 hours

5290207523

The Vitoriana Bierzo DO La Vizcaina

2023 / 75 cl

Vergani Wiedikon

Pickup available, usually ready in 24 hours

Zentralstrasse 141
8003 Zürich
Switzerland

More products from La Vizcaina

View all
5290107522
La Poulosa Bierzo DO La Vizcaina Red wine, 75 cl, Bierzo, Spain, 2022 Sale price26.90 CHF 35.87 CHF/l
5295007523
La del Vivo Bierzo DO La Vizcaina White wine, 75 cl, Bierzo, Spain, 2023 Sale price26.90 CHF 35.87 CHF/l