Il Borro

Pian di Nova Toscana IGT Organic Il Borro

  • Red wine
  • Italien
  • Toscana | Centrale
  • 6er Karton
  • 13,50 % vol.
Pian di Nova is an expressive, full-bodied wine that delights with elegance and a silky texture. The harmonious blend uniquely combines the spicy notes of Syrah with the fruity freshness of Sangiovese, creating a complex and balanced taste experience.
Sale price24.00 CHF 32.00 CHF/l
Vintage: 2023
Bottle size: 75 cl

Versand CHF 15, gratis ab CHF 200.
Abholung in Wiedikon kostenlos.

For your aperitivo

107020280
Barolo Salami L'Anima di Vergani Sale price15.00 CHF 5.36 CHF/100g
104110040
107030180
Black Truffle Salami L'Anima di Vergani Sale price14.00 CHF 7.78 CHF/100g
107010280
Traditional Salami L'Anima di Vergani Sale price14.00 CHF 5.00 CHF/100g
In stock: delivered in 2-4 days

Pickup available at Vergani Wiedikon

Usually ready in 24 hours

2380207523

Pian di Nova Toscana IGT Organic Il Borro

2023 / 75 cl

Vergani Wiedikon

Pickup available, usually ready in 24 hours

Zentralstrasse 141
8003 Zürich
Switzerland

More products from Il Borro

View all
Bio
2385007525
Chardonnay Lamelle Toscana IGT Organic Il Borro White wine, 75 cl, Toscana | Centrale, Italien, 2025 Sale price23.00 CHF 30.67 CHF/l
Bio
2385107525
Chardonnay Il Borro Valdarno di Sopra DOC Organic Il Borro White wine, 75 cl, Toscana | Centrale, Italien, 2025 Sale price58.00 CHF 77.33 CHF/l
Bio
2380107524
Borrigiano Toscana IGT Organic Il Borro Red wine, 75 cl, Toscana | Centrale, Italien, 2024 Sale price19.50 CHF 26.00 CHF/l
Bio
2380307520
Polissena Valdarno di Sopra DOC Organic Il Borro Red wine, Toscana | Centrale, Italien - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 35.00 CHF 46.67 CHF/l
Bio
2380407521
Il Borro Toscana IGT Organic Il Borro Red wine, Toscana | Centrale, Italien - 6 Bottle sizes Sale priceFrom 32.00 CHF 78.67 CHF/l