Wine

Filters

Sort by:

423 products

Bio
2385107525
Chardonnay Il Borro Valdarno di Sopra DOC Organic Il Borro White wine, 75 cl, Toscana | Centrale, Italien, 2025 Sale price58.00 CHF 77.33 CHF/l
Bio
2370107524
Rosso delle Ripalte Costa Toscana IGT Organic Ripalte Red wine, 75 cl, Toscana | Elba, Italien, 2024 Sale price19.00 CHF 25.33 CHF/l
2360307524
Vòltora Toscana IGT Lasorgiva Red wine, 75 cl, Toscana | Bolgheri, Italien, 2024 Sale price32.00 CHF 42.67 CHF/l
3075307522
Galesa Valli di Porto Pino is Cantina Mesa White wine, 75 cl, Sardegna, Italy, 2022 Sale price37.50 CHF 50.00 CHF/l
1020107522
Martinette Barbera d'Asti DOCG Boeri Red wine, 75 cl, Piemonte, Italien, 2022 Sale price16.00 CHF 21.33 CHF/l
4034207524
Müller Thurgau Thurgau AOC Winery Wolfer White wine, 75 cl, Thurgau, Schweiz, 2024 Sale price18.00 CHF 24.00 CHF/l
1520107524
Scuri Cabernet Sauvignon Venice DOC Borgo Molino Red wine, 75 cl, Veneto, Italien, 2024 Sale price14.00 CHF 18.67 CHF/l
Bio
5400207522
The Grapes of Wrath Sierra de Gredos Méntrida DO Viticola Mentridana Red wine, 75 cl, Méntrida DO, Spain, 2022 Sale price29.90 CHF 39.87 CHF/l
1000207521
Arborina Barolo DOCG Elio Altare Red wine, 75 cl, Piemonte, Italy, 2022 Sale price107.00 CHF 142.67 CHF/l
5355007524
Olaso Dock Cadiz VT BIO Luis Perez White wine, 75 cl, Cádiz, Spain, 2024 Sale price16.90 CHF 22.53 CHF/l
Sold out
1200407520
Pinéro Pinot Nero Red of Sebino IGT Ca' del Bosco Red wine, 75 cl, Lombardy, Italy, 2020 Sale price75.00 CHF 100.00 CHF/l
Sold out
5174107523
Rosé Clarett Tierra de León DO Pardevalles Rose wine, 75 cl, Tierra de León, Spain, 2023 Sale price16.90 CHF 22.53 CHF/l
4150207522
Cabernet Franc Le Palin Neuchâtel VDP Domaine Grillette Red wine, 75 cl, Neuenburg, Switzerland, 2022 Sale price31.50 CHF 42.00 CHF/l
BioDemeterVegan
5320107522
Matas Altas Monastrell Jumilla DO Demeter Stratum Wines Red wine, 75 cl, Jumilla, Spain, 2022 Sale price19.90 CHF 26.53 CHF/l
5505007520
Weissburgunder Reserve Alexs White wine, 75 cl, Burgenland, Austria, 2020 Sale price21.50 CHF 28.67 CHF/l
5290107522
La Poulosa Bierzo DO La Vizcaina Red wine, 75 cl, Bierzo, Spain, 2022 Sale price26.90 CHF 35.87 CHF/l
1032207520
Vigna Rionda Barolo DOCG Riserva Black Label Massolino Red wine, 75 cl, Piemonte, Italien, 2020 Sale price290.00 CHF 386.67 CHF/l
Le Chailloux Pouilly Fumé AOC Domaine Chatelain White wine, 75 cl, Loire, Frankreich, 2023 Sale price22.70 CHF 30.27 CHF/l
2371007522
Rosso Mediterraneo Costa Toscana IGT Ripalte Red wine, 75 cl, Toscana | Elba, Italien, 2022 Sale price44.00 CHF 58.67 CHF/l
2376007522
Bianco Mediterraneo Costa Toscana IGT Ripalte White wine, 75 cl, Toscana | Elba, Italien, 2022 Sale price44.00 CHF 58.67 CHF/l
10942
Arcurìa Etna Red DOC Graci Red wine, 75 cl, Sicilia, Italien, 2021 Sale price54.50 CHF 72.67 CHF/l
4120707522
Merlot Zurich Lake AOC Dreistand Red wine, 75 cl, Zurich, Switzerland, 2022 Sale price42.00 CHF 56.00 CHF/l
1001607522
La Villa Langhe DOC Elio Altare Red wine, 75 cl, Piemonte, Italy, 2022 Sale price82.00 CHF 109.33 CHF/l
4130207522
Pinot Noir Late Harvest Schaffhausen AOC Christen Red wine, 75 cl, Schaffhausen, Switzerland, 2022 Sale price21.00 CHF 28.00 CHF/l