Wine

Filters

Sort by:

424 products

Bio
5100507524
Garnacha Unexpected Organic Pago Aylés Red wine, 75 cl, Aragon, Spain, 2024 Sale price13.90 CHF 18.53 CHF/l
4035107525
Pinot Gris Thurgau AOC Wolfer White wine, 75 cl, Thurgau, Switzerland, 2025 Sale price27.00 CHF 36.00 CHF/l
Vegan
5250107524
Pink Tinta Toro DO Rosa Zarza Red wine, 75 cl, Toro, Spain, 2024 Sale price16.90 CHF 22.53 CHF/l
4030107524
Classic Pinot Noir AOC Wolfer Red wine, 75 cl, Thurgau, Switzerland, 2024 Sale price20.00 CHF 26.67 CHF/l
1605107524
Perinato Soave Classic DOC Tessari Gianni White wine, 75 cl, Veneto, Italy, 2024 Sale price21.00 CHF 28.00 CHF/l
4015007525
Riesling x Sylvaner Auslese Zurich AOC Weingut Schwarz White wine, 75 cl, Zurich, Switzerland, 2025 Sale price19.00 CHF 25.33 CHF/l
5280207511
Queirón de Gabriel DOCa Reserva Dominio de Queiron Red wine, Rioja, Spain - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 47.90 CHF 63.87 CHF/l
1510107523
Merlot Frater red Venezia DOC Barollo Red wine, 75 cl, Veneto, Italy, 2023 Sale price15.00 CHF 20.00 CHF/l
2960207521
Terraccia Terre di Cosenza PDO Serracavallo Red wine, 75 cl, Calabria, Italy, 2021 Sale price24.00 CHF 32.00 CHF/l
Bio
2250307521
Chianti Grand Selection Campolungo Chianti Classic DOCG Organic Lamole of Lamole Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2021 Sale price44.00 CHF 58.67 CHF/l
2550307517
Akronte Cabernet Sauvignon Marche IGT Boccadigabbia Red wine, 75 cl, Marche, Italy, 2017 Sale price52.00 CHF 69.33 CHF/l
3166007525
Etna Rosato DOC Graci Red wine, 75 cl, Sicilia, Italien, 2025 Sale price24.00 CHF 32.00 CHF/l
2360207522
Laoury Bolgheri Superiore DOC Lasorgiva Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2022 Sale price69.00 CHF 92.00 CHF/l
BioVegan
5130207518
Mas Sinén Clos Priorat DOQ Organic Burgos Porta Red wine, 75 cl, priory, Spain, 2018 Sale price39.90 CHF 53.20 CHF/l
4175107525
Sauvignon Blanc Aargau AOC Bickgut White wine, 75 cl, Aargau, Switzerland, 2025 Sale price27.00 CHF 36.00 CHF/l
3100507521
Merlot Sito dell'Ulmo Sicily DOC Planeta Red wine, Sicilia, Italy - 5 Bottle sizes Sale priceFrom 26.00 CHF 34.67 CHF/l
5075007523
Licinia WHITE Madrid DO Licinia White wine, 75 cl, Madrid, Spain, 2023 Sale price32.90 CHF 43.87 CHF/l
4095107524
Viognier Clémence Geneva AOC The Cellar of Geneva White wine, 75 cl, Geneva, Switzerland, 2024 Sale price21.90 CHF 29.20 CHF/l
Bio
3105505024
Passito di Noto DOC Organic Planeta Dessert wine, 50 cl, Sicilia, Italy, 2024 Sale price30.00 CHF 60.00 CHF/l
1000107522
La Morra Barolo DOCG Elio Altare Red wine, 75 cl, Piemonte, Italy, 2022 Sale price76.00 CHF 101.33 CHF/l
2840407524
Duna Susumaniello Puglia IGT Podere29 Red wine, 75 cl, Puglia, Italy, 2024 Sale price37.00 CHF 49.33 CHF/l
1740207519
Blumeri Farm Venice Giulia IGT Schiopetto Red wine, Friuli, Italy - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 45.00 CHF 60.00 CHF/l
Bio
2710407519
Don Luigi Reserve Molise DOC Organic Di Majo Norante Red wine, 75 cl, Molise, Italy, 2019 Sale price45.00 CHF 60.00 CHF/l
4030207523
Pinot Noir AOC Wolfer Selection Red wine, 75 cl, Thurgau, Switzerland, 2023 Sale price27.00 CHF 36.00 CHF/l