Wine

Filters

Sort by:

424 products

1230207518
Amedeo Valcalepio DOC Castello degli Angeli Red wine, 75 cl, Lombardy, Italy, 2018 Sale price35.00 CHF 46.67 CHF/l
1240207520
Bricco Riva Bianca Buttafuoco DOC Picchioni Red wine, Lombardy, Italy - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 42.00 CHF 56.00 CHF/l
2060507518
Carmignano DOCG Reserve Uva dei Colombi Piaggia Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2018 Sale price145.00 CHF 193.33 CHF/l
Bio
3100107522
La Segreta Red Sicily DOC Organic Planeta Red wine, 75 cl, Sicilia, Italy, 2022 Sale price13.00 CHF 17.33 CHF/l
1750207523
Auxo Colli di Luni DOC Lunae Cellars Red wine, 75 cl, Liguria, Italy, 2023 Sale price18.50 CHF 24.67 CHF/l
2840307524
Golden Mulberry Nero di Troia Puglia IGT Podere29 Red wine, 75 cl, Puglia, Italy, 2024 Sale price31.00 CHF 41.33 CHF/l
4320307523
Rompidèe Merlot Barrique Ticino DOC Chiodi Red wine, Ticino, Switzerland - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 45.00 CHF 60.00 CHF/l
2290307520
San Martino Bolgheri DOC Superior Cipriana Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2020 Sale price95.00 CHF 126.67 CHF/l
1550207523
Merlot Le More Veneto IGT Corte Figaretto Red wine, 75 cl, Veneto, Italy, 2023 Sale price27.00 CHF 36.00 CHF/l
Bio
2380407521
Il Borro Toscana IGT Organic Il Borro Red wine, Toscana | Centrale, Italien - 6 Bottle sizes Sale priceFrom 32.00 CHF 78.67 CHF/l
4065307524
Petit Arvine Valais AOC La Tornale White wine, 75 cl, Valais, Switzerland, 2024 Sale price28.00 CHF 37.33 CHF/l
3070107524
Primo Scuro Cannonau di Sardinia DOC Cantina Mesa Red wine, 75 cl, Sardegna, Italy, 2024 Sale price14.00 CHF 18.67 CHF/l
BioDemeterVegan
2660207516
Montepulciano d'Abruzzo DOP Reserve Demeter Pietramore Red wine, 75 cl, Abruzzo, Italy, 2016 Sale price23.50 CHF 31.33 CHF/l
2910107519
Gillo Dorfles Aglianico Paestum IGP San Salvatore Red wine, 75 cl, Campania, Italy, 2019 Sale price64.00 CHF 85.33 CHF/l
2123007524
The Solatia Red Tuscany IGT Ruffino Red wine, 75 cl, Toscana | Centrale, Italien, 2024 Sale price19.50 CHF 26.00 CHF/l
4090107523
Gamaret Heart of Clémence Geneva AOC The Cellar of Geneva Red wine, 75 cl, Geneva, Switzerland, 2023 Sale price20.50 CHF 27.33 CHF/l
BioVegan
5130107519
Mas Sinén La Vall Priorat DOQ Organic Burgos Porta Red wine, 75 cl, priory, Spain, 2019 Sale price29.90 CHF 39.87 CHF/l
Bio
2120907522
Alauda Toscana IGT Organic Ruffino Red wine, 75 cl HK, Tuscany, Italy, 2022 Sale price98.00 CHF
Sold out
1200507515
The Merlot Rosso del Sebino is Ca' del Bosco Red wine, 75 cl, Lombardy, Italy, 2015 Sale price82.00 CHF 109.33 CHF/l
4060107523
Cabernet Franc Barrique Valais AOC La Tornale Red wine, 75 cl, Valais, Switzerland, 2023 Sale price32.00 CHF 42.67 CHF/l
4170107524
Pinot Noir Aargau AOC Bickgut Red wine, 75 cl, Aargau, Switzerland, 2024 Sale price24.00 CHF 32.00 CHF/l
4175007525
Riesling Sylvaner Aargau AOC Bickgut White wine, 75 cl, Aargau, Switzerland, 2025 Sale price21.00 CHF 28.00 CHF/l
1705407523
Sauvignon Zuc di Volpe Friuli Colli Orientali DOC Volpe Pasini White wine, 75 cl, Friuli, Italy, 2023 Sale price34.00 CHF 45.33 CHF/l
2911007523
Aglianico Campania IGP Porconero Red wine, 75 cl, Campania, Italy, 2023 Sale price14.00 CHF 18.67 CHF/l