Wine

Filters

Sort by:

424 products

Bio
2250107523
Maggiolo Chianti Classico DOCG Organic Lamole di Lamole Red wine, 150 cl, Tuscany, Italy, 2021 Sale price23.50 CHF 31.33 CHF/l
4330207523
Tra Noi red Merlot Ticino DOC Gialdi & Vergani Red wine, 75 cl, Ticino, Switzerland, 2023 Sale price20.00 CHF 26.67 CHF/l
1524007525
Pink Rosé Venice DOC Borgo Molino Rose wine, 75 cl, Veneto, Italy, 2025 Sale price13.50 CHF 18.00 CHF/l
Bio
5030507522
The First Flight Ribera del Duero DO BIO Valdemojas Red wine, 75 cl, Ribera Del Duero, Spain, 2022 Sale price39.90 CHF 53.20 CHF/l
Bio
3105007525
La Segreta white Sicily DOC organic Planeta White wine, 75 cl, Sicilia, Italy, 2025 Sale price13.00 CHF 17.33 CHF/l
2260007523
Roma Red DOC Federici Red wine, 75 cl, Lazio, Italy, 2023 Sale price16.00 CHF 21.33 CHF/l
Bio
2215007525
Selvabianca Vernaccia di San Gimignano DOCG Organic Il Colombaio di Santachiara White wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2025 Sale price20.50 CHF 27.33 CHF/l
BioSold out
2100507522
Cabernet Franc Bolgheri Superiore DOC Organic Il Castellaccio Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2022 Sale price69.00 CHF 92.00 CHF/l
3070207523
Moro Cannonau di Sardegna DOC Cantina Mesa Red wine, Sardegna, Italy - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 22.50 CHF 30.00 CHF/l
1025007525
Beviòn Chardonnay Piedmont DOC Boeri White wine, 75 cl, Piemonte, Italy, 2025 Sale price15.50 CHF 20.67 CHF/l
4174007524
Rosé Rosamunde Aargau AOC Bickgut Rose wine, Aargau, Switzerland - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 24.00 CHF 32.00 CHF/l
2050207524
Roccapesta Morellino di Scansano DOCG Roccapesta Red wine, Tuscany, Italy - 2 Bottle sizes Sale price29.00 CHF 38.67 CHF/l
3075207524
Opale Vermentino di Sardegna DOC Cantina Mesa White wine, 75 cl, Sardegna, Italy, 2024 Sale price25.00 CHF 33.33 CHF/l
5000307519
Rioja Reserva DOCa Ontañón Red wine, Rioja, Spain - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 24.90 CHF 33.20 CHF/l
1550407524
Bacca Nera Red Wine Corte Figaretto Red wine, 75 cl, Veneto, Italy, 2024 Sale price13.50 CHF 18.00 CHF/l
1001007524
Dolcetto d'Alba DOC Elio Altare Red wine, 75 cl, Piemonte, Italy, 2024 Sale price21.50 CHF 28.67 CHF/l
1366207524
Glarea Chardonnay Alto Adige DOC Tramin White wine, 75 cl, Adige / South Tyrol, Italy, 2024 Sale price23.00 CHF 30.67 CHF/l
4134007523
Rosé Schaffhausen AOC Christen Rose wine, 75 cl, Schaffhausen, Switzerland, 2023 Sale price17.00 CHF 22.67 CHF/l
1745207524
Pinot Grigio Collio DOC Schiopetto White wine, 75 cl, Friuli, Italy, 2024 Sale price31.00 CHF 41.33 CHF/l
3100707521
Burdese Sicilia Menfi DOC Planeta Red wine, Sicilia, Italy - 4 Bottle sizes Sale priceFrom 26.00 CHF 34.67 CHF/l
4125407523
Chardonnay Zürichsee AOC Dreistand White wine, 75 cl, Zurich, Switzerland, 2024 Sale price28.00 CHF 37.33 CHF/l
Vegetarian
2500307521
Collepiano Sagrantino di Montefalco DOCG Arnaldo Caprai Red wine, Umbria, Italy - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 49.00 CHF 65.33 CHF/l
2550407519
Pix Merlot Marche IGT Boccadigabbia Red wine, 75 cl, Marche, Italy, 2019 Sale price45.00 CHF 60.00 CHF/l
Vegan
5000107522
Rioja Crianza DOCa Ontañón Red wine, Rioja, Spain - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 16.50 CHF 22.00 CHF/l