Wine

Filters

Sort by:

424 products

Bio
5105107525
Chardonnay Unexpected Organic Pago Aylés White wine, 75 cl, Aragon, Spain, 2025 Sale price13.90 CHF 18.53 CHF/l
1550107523
Ripasso Acini Ameni Valpolicella Superior DOC Valpantena Corte Figaretto Red wine, Veneto, Italy - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 20.50 CHF 27.33 CHF/l
Bio
2585107522
A'Monte Verdicchio di Matelica DOP Organic Colpaola White wine, 75 cl, Marche, Italien, 2022 Sale price25.00 CHF 33.33 CHF/l
Vegan
5020207523
Lynus Ribera del Duero DO Lynus Red wine, Ribera Del Duero, Spain - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 34.90 CHF 46.53 CHF/l
1515007524
Chardonnay Frater white Venezia DOC Barollo White wine, 75 cl, Veneto, Italy, 2024 Sale price15.00 CHF 20.00 CHF/l
2240707519
Fossifoco Toscana IGT Snails Red wine, Tuscany, Italy - 3 Bottle sizes Sale priceFrom 39.00 CHF 52.00 CHF/l
BioDemeter
1836007521
Rosé Maramato Rubicone IGP Demeter Tenuta Mara Rose wine, 75 cl, Emilia Romagna, Italy, 2021 Sale price22.50 CHF 30.00 CHF/l
BioVegan
2220107523
Sangiovese SENZ'ALTRO red Maremma DOC organic Agricola del Nudo Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2023 Sale price19.00 CHF 25.33 CHF/l
Bio
2250207521
Lareale Chianti Classico DOCG Organic Reserve Lamole di Lamole Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2021 Sale price33.00 CHF 44.00 CHF/l
2310107524
Bonsalto Tuscany IGT Bonsalto Farm Red wine, Tuscany, Italy - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 17.50 CHF 23.33 CHF/l
Bio
2915307525
Greco Calpazio Paestum IGP Organic San Salvatore White wine, 75 cl, Campania, Italy, 2025 Sale price26.00 CHF 34.67 CHF/l
1031007524
Dolcetto d'Alba DOC Massolino Red wine, 75 cl, Piemonte, Italy, 2024 Sale price17.50 CHF 23.33 CHF/l
5070507521
Licinia FS I Malbec Madrid DO Licinia Red wine, 75 cl, Madrid, Spain, 2021 Sale price44.90 CHF 59.87 CHF/l
1205207525
Corte del Lupo Bianco Curtefranca DOC Ca' del Bosco White wine, 75 cl, Lombardy, Italy, 2025 Sale price34.00 CHF 45.33 CHF/l
4065207525
Paien Valais AOC La Tornale White wine, 75 cl, Valais, Switzerland, 2025 Sale price25.00 CHF 33.33 CHF/l
3075007525
Primo Bianco Vermentino di Sardegna DOC Cantina Mesa White wine, 75 cl, Sardegna, Italy, 2025 Sale price14.00 CHF 18.67 CHF/l
2125303721
Serelle Vinsanto of Chianti DOC Ruffino Dessert wine, 37.5 cl, Tuscany, Italy, 2021 Sale price24.50 CHF 65.33 CHF/l
1580207517
Pinuar Pinot Noir Verona IGP Corte Quaiara Red wine, 75 cl, Veneto, Italy, 2017 Sale price46.00 CHF 61.33 CHF/l
1755107525
Vermentino Black Label Colli di Luni DOC Cantine Lunae White wine, 75 cl, Liguria, Italy, 2025 Sale price29.50 CHF 39.33 CHF/l
2140507524
Vintage Red Tuscany IGT Talenti Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2024 Sale price14.50 CHF 19.33 CHF/l
5070207522
Licinia Flower Madrid DO Licinia Red wine, 75 cl, Madrid, Spain, 2022 Sale price19.90 CHF 26.53 CHF/l
1366007524
Selida Gewürztraminer Alto Adige DOC Tramin White wine, 75 cl, Adige / South Tyrol, Italy, 2024 Sale price21.00 CHF 28.00 CHF/l
2120217519
Chianti Ducale Oro Chianti 75 cl. Grand Selection DOCG Ruffino Red wine, Tuscany, Italy - 3 Bottle sizes Sale priceFrom 43.50 CHF 130.67 CHF/l
Bio
2150107523
Rosso di Montalcino DOC Organic La Rasina Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2023 Sale price23.50 CHF 31.33 CHF/l