Wine

Filters

Sort by:

424 products

5290207523
The Vitoriana Bierzo DO La Vizcaina Red wine, 75 cl, Bierzo, Spain, 2023 Sale price26.90 CHF 35.87 CHF/l
1020307518
Bionzo Barbera d'Asti DOCG Superior Boeri Limited Edition Red wine, 75 cl, Piemonte, Italy, 2018 Sale price65.00 CHF 86.67 CHF/l
4120407520
Zweigelt/Merlot/Pinot Noir Zurich Lake AOC Three-Varietal Blend Red wine, 75 cl, Zurich, Switzerland, 2020 Sale price44.00 CHF 58.67 CHF/l
2680107524
Montepulciano d'Abruzzo DOC Ciavolich Red wine, 75 cl, Abruzzo, Italien, 2024 Sale price17.00 CHF 22.67 CHF/l
4145207025
Epesses La Perle Lavaux AOC Domaine Blondel White wine, 70 cl, Vaud, Switzerland, 2025 Sale price16.50 CHF 23.57 CHF/l
Vegan
2800207522
Vereto Reserve Salice Salentino DOC Vallone Red wine, Puglia, Italy - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 16.00 CHF 21.33 CHF/l
BioDemeterVegan
5310107524
The Time That Unites Us Jumilla DO Demeter Cerron Red wine, 75 cl, Jumilla, Spain, 2024 Sale price10.90 CHF 14.53 CHF/l
1805005024
Arrocco Albana Passito Romagna DOCG Zerbina Dessert wine, 50 cl, Emilia Romagna, Italy, 2024 Sale price41.00 CHF 82.00 CHF/l
2560207521
Sassi Neri Conero DOCG Reserve Le Terrazze Red wine, 75 cl, Marche, Italy, 2021 Sale price39.00 CHF 52.00 CHF/l
Vegetarian
2500407521
25 Years Sagrantino di Montefalco DOCG Arnaldo Caprai Red wine, Umbria, Italy - 3 Bottle sizes Sale priceFrom 89.00 CHF 118.67 CHF/l
2686007525
Pecorino Aries Terre d'Abruzzo IGT Ciavolich White wine, 75 cl, Abruzzo, Italien, 2025 Sale price19.00 CHF 25.33 CHF/l
Bio
2380307520
Polissena Valdarno di Sopra DOC Organic Il Borro Red wine, Toscana | Centrale, Italien - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 35.00 CHF 46.67 CHF/l
1757007500
Opale Rosato 0.0 Dealcoholized Wine Lea Winery Rosé wine, 75 cl, Friuli, Italien Sale price16.00 CHF 21.33 CHF/l
1755007500
Franc Lizer Bianco 0.0 Dealcoholized Wine Lea Winery White wine, 75 cl, Friuli, Italien Sale price16.00 CHF 21.33 CHF/l
5300107523
The Exaltation Valdepeñas DO Corrales Espinosa Red wine, 75 cl, Valdepeñas, Spain, 2023 Sale price39.90 CHF 53.20 CHF/l
2040607522
Marianova Bolgheri Superiore DOC Michele Satta Red wine, 75 cl HK, Tuscany, Italy, 2022 Sale price175.00 CHF
Bio
1545107522
Salvarenza Soave Classico DOC Organic Gini White wine, 75 cl, Veneto, Italy, 2022 Sale price36.00 CHF 48.00 CHF/l
3165107522
Arcuria Etna bianco DOC Graci White wine, 75 cl, Sicilia, Italy, 2022 Sale price56.00 CHF 74.67 CHF/l
4170307522
Pinot Noir Reserve of the Patron Aargau AOC Bickgut Red wine, 75 cl, Aargau, Switzerland, 2022 Sale price42.00 CHF 56.00 CHF/l
2040307522
Cavaliere Sangiovese Toscana by Michele Satta Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2022 Sale price49.00 CHF 65.33 CHF/l
4150107522
Pinot Noir Reserve Graf Zeppelin Neuchâtel AOC Domaine Grillette Red wine, 75 cl, Neuenburg, Switzerland, 2022 Sale price48.00 CHF 64.00 CHF/l
1750107500
Franc Lizer Rosso 0.0 Dealcoholized Wine Lea Winery White wine, Friuli, Italy - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 16.00 CHF 21.33 CHF/l
Bio
5030107522
Between Words Ribera del Duero DO BIO Valdemojas Red wine, 75 cl, Ribera Del Duero, Spain, 2022 Sale price34.90 CHF 46.53 CHF/l
Sold out
5000407515
Rioja Gran Reserve DOCa Ontañón Red wine, 75 cl, Rioja, Spain, 2015 Sale price39.90 CHF 53.20 CHF/l