Wine

Filters

Sort by:

424 products

1367007517
Epokale Gewürztraminer Late Harvest Alto Adige DOC Tramin White wine, 75 cl, Alto Adige, Italien, 2017
Falstaff: 97/100
Sale price260.00 CHF 346.67 CHF/l
4050207523
Maienfelder Pinot Noir Barrique Graubünden AOC Komminoth Red wine, 75 cl, Graubünden, Switzerland, 2023 Sale price28.00 CHF 37.33 CHF/l
4125907522
Kerner Zurich Lake AOC Dreistand White wine, 75 cl, Zurich, Switzerland, 2022 Sale price21.00 CHF 28.00 CHF/l
Bio
1605207522
Rebellis Solaris Orange Wine Veneto IGT Organic Tessari Gianni White wine, 75 cl, Veneto, Italy, 2022 Sale price23.00 CHF 30.67 CHF/l
1515307522
Chardonnay Barrique Venezia DOC Barollo White wine, 75 cl, Veneto, Italy, 2022 Sale price27.00 CHF 36.00 CHF/l
Vegan
5250207520
Tinta Rosa Selection Toro DO Rosa Zarza Red wine, 75 cl, Toro, Spain, 2020 Sale price19.90 CHF 26.53 CHF/l
4090307523
Cabernet Franc Clémence Geneva AOC The Cellar of Geneva Red wine, 75 cl, Geneva, Switzerland, 2023 Sale price22.90 CHF 30.53 CHF/l
2685007525
Cococciola Colline Pescaresi IGT Ciavolich White wine, 75 cl, Abruzzo, Italien, 2025 Sale price15.00 CHF 20.00 CHF/l
Bio
2380207523
Pian di Nova Toscana IGT Organic Il Borro Red wine, Toscana | Centrale, Italien - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 13.00 CHF 32.00 CHF/l
Bio
2385007525
Chardonnay Lamelle Toscana IGT Organic Il Borro White wine, 75 cl, Toscana | Centrale, Italien, 2025 Sale price23.00 CHF 30.67 CHF/l
2710607524
Cabernet Sauvignon Terre degli Osci IGT Di Majo Norante Red wine, 75 cl, Molise, Italien, 2024 Sale price13.50 CHF 18.00 CHF/l
Bio
2210107522
Colombaio Sangiovese Tuscany IGT Organic Il Colombaio di Santachiara Red wine, 75 cl, Toscana | Centrale, Italien, 2022 Sale price48.00 CHF 64.00 CHF/l
2675107521
Upper Passerina Coda d'Oro Abruzzo DOC Nododivino White wine, 75 cl, Abruzzo, Italy, 2021 Sale price23.00 CHF 30.67 CHF/l
Bio
5030607523
The First Kiss Ribera del Duero DO BIO Valdemonjas Red wine, 75 cl, Ribera Del Duero, Spain, 2023 Sale price21.00 CHF 28.00 CHF/l
1230307518
Barbariccia Valcalepio DOC Castello degli Angeli Red wine, 75 cl, Lombardy, Italy, 2018 Sale price46.00 CHF 61.33 CHF/l
4130107523
Pinot Noir Auslese Schaffhausen AOC Christen Red wine, 75 cl, Schaffhausen, Switzerland, 2023 Sale price18.00 CHF 24.00 CHF/l
1740107520
Rivarossa Venezia Giulia IGT Schiopetto Red wine, Friuli, Italy - 2 Bottle sizes Sale priceFrom 32.00 CHF 42.67 CHF/l
3100907520
Didacus Cabernet Franc Sicily Menfi DOC Planeta Red wine, 75 cl, Sicilia, Italy, 2020 Sale price76.00 CHF 101.33 CHF/l
5085007524
Young Verdejo Rueda DO Bellori White wine, 75 cl, Rueda, Spain, 2024 Sale price15.90 CHF 21.20 CHF/l
1550507521
Brolo del Figaretto Amarone of Valpolicella DOCG Valpantena Corte Figaretto Red wine, Veneto, Italy - 2 Bottle sizes Sale price39.00 CHF 52.00 CHF/l
1580407516
Obardi Verona IGP Corte Quaiara Red wine, 75 cl, Veneto, Italy, 2016 Sale price64.00 CHF 85.33 CHF/l
Bio
2210207522
Bacicolo Cabernet Franc Tuscany IGT Organic Il Colombaio di Santachiara Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2022 Sale price79.00 CHF 105.33 CHF/l
2140107523
Rosso di Montalcino DOC Talenti Red wine, 75 cl, Tuscany, Italy, 2023 Sale price23.50 CHF 31.33 CHF/l
1030207517
Vigna Rionda Barolo DOCG Reserve Massolino Red wine, 75 cl, Piemonte, Italy, 2019 Sale price185.00 CHF 246.67 CHF/l